Belediyeler ile halk arasında köprü olmak isteyen girişim: Başkana Mobil
Temmuz 28, 2017

Başkana Mobil Uygulamasıyla Vatandaşla Belediye İşbirliği Kolaylaşıyor

Günlük hayatta gördüğümüz yanlışlara şikayet edip söylenmeyi çok seviyoruz. Peki bu hataları şikayet ediyor muyuz? “Aman şimdi kim uğraşacak…” Yeni çıkan ‘Başkana Mobil’ uygulaması sayesinde uğraşmak o kadar da zor değil. Gördüğünüz altyapı, çevre, sağlık, sosyal destek veya imar sorununu fotoğraflayın gönderin, belediyeniz çözsün.

Geliştirilmesi 1 yıl süren ‘Başkana Mobil’ uygulaması Hakan Karadayı tarafından geliştirildi. Sadece 8,1 MB yer kaplayan uygulamaya girdiğinizde, konumunuzu kullanarak hangi belediyeye bağlı olduğunuzu tespit ediyor. Geriye sadece, kolay ana sayfasından şikayetinizi resimleyip göndermeniz kalıyor.

Uygulama, 1 defaya mahsus olarak sizden ad soyade-posta adresi ve telefon bilgilerinizi istiyor. Başvurularınızın durumunu anlık olarak takip etmenizi sağlayan Başkana Mobil, şikayet etmekle uğraşacağınız birçok aşamayı sizin yerinize hallediyor.

Yayınlandığından bu yana 3 binden fazla şikayet derleyen uygulama, hem Android hem de iOS işletim sistemine ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Kaynak: Tamindir